Park Dinozaurów i Rozrywki Dinolandia mieści się w Inwałdzie, położonym pomiędzy Wadowicami i Andrychowem. Mieszka w nim ponad 50 różnej wielkości dinozaurów. Nie tylko one są mieszkańcami Parku Dinozaurów. Znajdują się w nim również pterozaury, ichtiozaury i wiele innych prehistorycznych stworzeń. Jest to jedyna w Europie kolekcja dinozaurów, pochodząca ze Stanów Zjednoczonych. W Dinolandii znajdują się również dwie ścieżki do minigolfa, pola do gry w pétanque, ściana wspinaczkowa oraz trasy zjazdów tyrolskich Crazy Tyrol. Najmłodsi goście mogą dodatkowo skorzystać z parku linowego dla dzieci, placu zabaw oraz – o ile starczy im odwagi – wejść do Jaskini Tajemnic. Na młodych odkrywców czeka na plaży ukryty szkielet pewnego dinozaura. Zapraszamy też do mieszczącej się w Dinolandii restauracji T.rextaurant i kilku innych punktów gastronomicznych oraz do odwiedzenia sklepiku z pamiątkami. W Dinolandii nie ma miejsca na nudę.

Coś dla Najmłodszych…

Dinolandia to miejsce, w którym każdy niezależnie od wieku znajdzie coś dla siebie. Wiele uwagi poświęciliśmy przygotowując atrakcje dla najmłodszych, aby mogli w naszym Parku spędzić niezapomniane chwile, pełne radości i dobrej zabawy.
U nas każdy  znajdzie coś dla siebie i ten bardziej i ten mniej odważny.

Park linowy dla dzieci
Przygotowany dla zwolenników zabaw i sportów tor linowy. Składa się z różnego rodzaju stacji: belek, siatek, zjazdów i deskorolki. Najmłodsi otrzymują kaski i uprzęże i po przebytym szkoleniu mogą bezpiecznie przejść trasę i cieszyć się niezwykła przygodą.

Plaża
Na wszystkich, którzy interesują się pracą paleontologów czeka Plaża, a na niej zakopany szkielet jednego z dinozaurów. Oczywiście jaki to gad, można się dowiedzieć na miejscu, gdzie czekają łopatki, pędzle i dużo pracy… Satysfakcja gwarantowana, a swoje znalezisko można podziwiać z Wyspy Odkrywców.
Dla rodziców, którzy chcą pomóc swoim pociechom lub odpocząć w cieniu parasoli czekają wygodne leżaki.

Jaskinia Tajemnic
Jest to miejsce, w którym można poczuć się jak Jaskiniowcy. Przechadzki po ciemnych, krętych i ciasnych korytarzach przeznaczone są tylko dla odważnych. Swoją odwagę można również sprawdzić przechodząc przez wbudowane w ściany rury. Nie trzeba się jednak zbyt martwić, oko dość szybko przyzwyczaja się do ciemności. Na wytrwałych wędrowców czekają ścienne malowidła i jeszcze jedna niespodzianka…

Plac Zabaw
Najmłodszych zapraszamy do pokonywania torów na Placu Zabaw, wielkiej piaskownicy, skorzystania ze zjeżdżalni i huśtawek. Miejsce, na którym znajduje się Plac Zabaw mieści się obok restauracji T.Rextaurant, dzięki czemu rodzice cały czas mogą mieć na oku swoich milusińskich.

Adres:
Inwałd
ul. Wadowicka 167
34-120 Andrychów

Leave a Comment on Dinolandia Inwałd

Dodaj komentarz