Rabkoland jest największym w Małopolsce parkiem rozrywki dysponującym bogatą ofertą atrakcji rozrywkowych, typowych dla wesołego miasteczka. Usytuowany jest w województwie małopolskim w Rabce-Zdrój, kilometr od zakopianki (głównej drogi z Krakowa do Zakopanego).

Rabkoland to magiczne miejsce, uważane przez wielu fachowców branży parków rozrywki za najsympatyczniejszy i najlepiej zorganizowany park rozrywki w Polsce. W roku 2004 europejski magazyn „Park and Gamex Industry” uznał go za najlepszy w Polsce.
Park powstał w 1998 roku z inicjatywy Eugeniusza Wiecha, który wraz z żoną Wandą i synem Piotrem prowadzi go do dzisiaj. Rodzina Wiechów z Katowic (Górny Śląsk) z branżą związana jest od lat 30. XX wieku. Doświadczenie zdobywali m.in. przez 25 lat w największym polskim parku rozrywki Śląskim Wesołym Miasteczku w Chorzowie. Dysponując niewielkim terenem w centrum uzdrowiska Rabka-Zdrój, które od roku 1996 nosi tytuł Miasta Dzieci Świata, stworzyli tutaj obiekt, którym poszczycić nie może się nawet stolica Polski.

Dysponując urządzeniami rozrywkowymi dla całej rodziny postanowili wyróżnić się atrakcjami, których nie znajdziecie nigdzie indziej. Z początku było to Muzeum Orderu Uśmiechu. Order ten jest jedynym na świecie odznaczeniem przyznawanym dorosłym na wniosek dzieci. Odbywają się tutaj ceremonie nadawania tego słonecznego odznaczenia, przeważnie w okolicach 1. czerwca, czyli Dnia Dziecka.

Drugim wyróżnikiem jest Dom Rekordów i Osobliwości. Jest to też jedyna tego rodzaju placówka w Polsce. Gromadzi ona wszelką dokumentację związaną z rekordami Polaków i osobliwościami naszego kraju. Jego gwiazdą jest kolekcja 192 rzeźb w jednej zapałce – ewenement na skalę światową. Od 2001 roku ma tutaj swoją siedzibę Towarzystwo Kontroli Rekordów Niecodziennych, które corocznie wydaje Księgę Rabkolandu czyli Polskie Rekordy i Osobliwości, które są tak naprawdę Polską Księgą Rekordów. Z Księgą tą wiążą się też niecodzienne osobliwe imprezy. Od roku 2001 organizowane są tutaj Mistrzostwa w jeździe na muszlach klozetowychMistrzostwa Polski w dojeniu sztucznej krowy czy Mistrzostwa w dmuchaniu balona z gumy do żucia.

Magiczne Miasteczko RABKOLAND
Rabkoland to 16 ulic i 6 placów oznakowanych jak w prawdziwym mieście.
Magię tego miasteczka tworzą ruchome figury, których jest obecnie 154.
Część z nich to prawdziwe Teatry Ruchomych Figur. W Wesołej Farmie na placu pod Farmą farmer gra na banjo śpiewając piosenkę stary Donald farmę miał a wtórują mu zwierzęta, drób i rodzina. Cyrk Piccolo to 48 figur zwierząt i ludzi. Przejażdżka przez Straszny Dwór to sceny jak z filmu. Już na wejściu na placu pod Basztami wita nas kataryniarz w stroju góralskim, który kręcąc korbą opowiada śmieszne historyjki. W pięknym jedynym takim sklepie w Polsce „Świat Pozytywek” oprócz pięknie ubranych zwierząt i 400 modeli tych grających cudeniek znalazła miejsce miniatura lunaparku w skali 1:87 z 18 urządzeniami w ruchu, kioskami, pawilonami gastronomicznymi oraz figurkami w liczbie ponad 2000.
Przy ulicy Muzycznej gra i śpiewa Dżek i jego psia kapela. niedaleko na placu pod Palmami dzieci zachwycają się bajką Wilk i Siedem Koźląt. Pod wieżą Eifla na ulicy cyrkowej miota się strach na wróble do którego ramion przyczepiły się dwa zające. W sumie znajdziemy tutaj aż 22 miejsca, gdzie coś się rusza.
Na placu pod Krówkami możemy spróbować pobić rekord w dojeniu sztucznej krowy Robculi, który obecnie wynosi 3250 ml/minutę. Stoisko do dojenia obsługuje krowi doktor.

Każdy jest tutaj pożądanym i oczekiwanym gościem. Prowadzimy rodzinny biznes i robimy wszystko byście czuli się u nas, jak w domu.
No i oczywiście czeka na Was 70 urządzeń rozrywkowych, w tym 34 główne atrakcje.

Leave a Comment on Rabkoland czyli park rozrywki pod Tatrami

Dodaj komentarz