JuraPark Solec – park dinozaurów, otwarty w roku 2008 w Solcu Kujawskim. Jest to park częściowo wzorowany na parku w Bałtowie, zajmuje jednak znacznie większy obszar (ponad 12 ha) i jest jednym z największych tego typu parków w Europie.

Na terenie starego lasu umieszczono ponad 100 naturalnej wielkości rekonstrukcji mezozoicznych gadów, spośród których większość stanowią dinozaury. Trasa wycieczki prowadzi chronologicznie przez miliony lat historii Ziemi – od kambru aż po dzień dzisiejszy.

Na terenie parku JuraPark Solec znajduje się także Muzeum Ziemi im. Karola Sabatha – największe w Polsce muzeum paleontologiczne. Jego ekspozycję stanowi ponad 1000 skamieniałości roślin i zwierząt pochodzących z różnych stron świata. Obok nich przedstawiono rekonstrukcje zwierząt żyjących w minionych epokach.

Park Rozrywki

Jest dodatkowym placem zabaw pełnym automatów do gier, symulatorów, dmuchanych zjeżdżalni. Dla lubiących adrenalinę proponujemy nowoczesne urządzenia, które dostarczą sporą dawkę emocji.

Zachęcamy do skorzystania z dmuchańców, kolejki szynowej, basenu z kulkami oraz wielu karuzel. Dla najodważniejszych przygotowaliśmy Eurobungy oraz byka rodeo.

Plac Zabaw

Plac umożliwia dzieciom odprężenie po trudach nauki. Bogato wyposażony w nowoczesne i zarazem bezpieczne urządzenia (np. huśtawki, karuzele, zjeżdżalnie, „pająk”) oraz ogrodzony teren stanowi dodatkowo miejsce, gdzie w piasku dokopać się można do „szkieletu” masywnego triceratopsa. Specjalnie przygotowane pieczary dają schronienie przed słońcem. Nad całością „króluje” 14- metrowa zjeżdżalnia

W cenie biletu: Muzeum Ziemi, Ogród Zimowy, Ścieżka dydaktyczna, Kino Emocji 5D, Plac zabaw, Park Rozrywki- wszystkie urządzenia za wyjątkiem tych uruchamianych za pomocą monety/ żetonu.

Adres:
ul. Sportowa 1
86-050 Solec Kujawski

Leave a Comment on JuraPark Solec

Dodaj komentarz