VI Zlot Zabytkowych Parowozów Jaworzno

VI Zlot Zabytkowych Parowozów Jaworzno
Kiedy:
sobota, 10 Wrzesień 2016@09:00 – niedziela, 11 Wrzesień 2016@21:00
2016-09-10T09:00:00+02:00
2016-09-11T21:00:00+02:00
Gdzie:
Towarowa 4
Jaworzyna Śląska
Polska
Koszty:
Bez opłat
Kontakt:
Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku
692 407 401
VI Zlot Zabytkowych Parowozów Jaworzno @ Towarowa 4 | Jaworzyna Śląska | Województwo dolnośląskie | Polska

VI Zlot Zabytkowych Lokomotyw Parowych „Gala Parowozów” w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej.

Uczestnikami tegorocznej, szóstej edycji Gali Parowozów -Międzynarodowego Zlotu Zabytkowych Lokomotyw podobnie jak w poprzednich edycjach w Muzeum będą sprawne, zabytkowe lokomotywy parowe z Polski i Czech.

Swój udział potwierdziły załogi z Brna, Wolsztyna,  Jaromierza, Chabówki oraz Pyskowic. Obowiązki gospodarza pełnić będzie jaworzyńska lokomotywa parowa TKt48-18. Gala Parowozów już na stałe wpisała się w kalendarze fanów kolejnictwa z całej Polski

Podczas Gali Parowozów na bocznicy Muzeum odbędą się prezentacje zabytkowych parowozów obejmujące jazdę manewrową, przygotowanie lokomotyw do jazdy – nawadnianie, nawęglanie, smarowanie oraz oczyszczanie.

W sobotni wieczór odbędzie się wieczorne widowisko, podczas którego główne role odegrają gościnnie przejezdne parowozy.

Po spektaklu odbędzie się wieczorny przejazd parowozów z bocznicy Muzeum na stację w Jaworzynie Śląskiej, podczas którego wspólnie zaprezentuje się połączonych 6 sprawnych parowozów.

Największą atrakcją podczas tegorocznej Gali Parowozów to wiele wspaniałych wycieczek po Dolnym Śląsku po najciekawszych trasach kolejowych Organizowana przez Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku „Gala Parowozów” jest największą, plenerową imprezą kolejową w tej części Polski. W zeszłym roku wzięło w niej udział przeszło 15 000 gości. Głównym celem „Gali Parowozów” jest aktywna promocja ochrony zabytków techniki kolejowej.