Księga Dżungli, Gdynia

Kiedy:
piątek, 30 Wrzesień 2016 całodniowy
2016-09-30T00:00:00+02:00
2016-10-01T00:00:00+02:00
Gdzie:
Rotterdamska 9
Gdynia
Polska
Koszty:
35zł

Księga Dżungli
Szymon Jachimek na podstawie powieści Rudyarda Kiplinga „Księga Dżungli”

„Księga Dżungli” to familijny musical (luźno oparty na powieści Rudyarda Kiplinga) z ponad 60 osobową, rozśpiewaną obsadą w wieku od 8… do 26 lat. Akcja rozpoczyna się na szkolnej sali gimnastycznej, którą rządzi Pan Szykan – leniwy i arogancki nauczyciel wf-u. Jego lekcje polegają na sprawdzeniu obecności, zebraniu zwolnień od (stanowiących większość) niećwiczących i schowaniu się w kantorku. Nie dziwi więc, że jego podopieczni w-f zamienili na Wi-Fi…

Ale pewnego dnia do szkoły trafia nowy uczeń – Mowgliński. Jest równie niewysportowany, jak większość rówieśników. Jednak za sprawą nieoczekiwanych zdarzeń przenosi nas ze szkolnej dżungli, do tej prawdziwej, tropikalnej. Pan Szykan przeobraża się w groźnego Shere – Khana, rugbista Balon – w niedźwiedzia Baloo, szkolna Woźna – w jadowitego węża Kaa… Jedynie Mowgliński – teraz już jako Mowglie pozostaje tak samo bezbronny, jak przedtem.

Czy Mowglie poradzi sobie pośród śmiertelnych niebezpieczeństw? Czy nauczy się od leśnych stworzeń trudnej sztuki przetrwania w dziczy? I czy ktoś ostatecznie da nauczkę paskudnemu Shere – Khanowi? Korowód egzotycznych postaci – tapiry, słonie, pawie, małpy, szakale, pantery… Leśne gonitwy, akrobacje, tańce i nieoczekiwane zwroty akcji – a wszystko w rytm żywiołowej muzyki! Głównym bohaterem „Księgi Dżungli” jest bowiem ruch, dźwięki i wyobraźnia. I to bez konieczności logowania do sieci!