Świętokrzyska Polana k. Kielc – atrakcje dla rodzin, 10% rabatu

Świętokrzyska Polana k. Kielc – atrakcje dla rodzin, 10% rabatu

Kompleks Świętokrzyska Polana to doskonałe miejsce dla całej rodziny. Wielkie akwaria Oceanika, Park Miniatur Świętokrzysko, Kraina Zabawy to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na wielkiej polanie w Chrustach koło Kielc. Z Kartą Rabatów Rodzinnych 10% rabatu na bilety wstępu na wszystkie atrakcje!

Największym obiektem Kompleksu jest Oceanika, czyli zespół wielkoformatowych akwariów z setkami gatunków ryb i wodnych stworzeń z całego świata, a łączna objętość wody to 250 000 litrów.  Jest też najbogatszą wystawą ryb akwariowych w Polsce. W kilku wielkich zbiornikach znalazły się ryby z wód rzek, jezior, mórz i oceanów z różnych części świata. Jest m. in. akwarium z biotopem Azji, w którym pływają sumy pangi, tołpygi, sum ludojad oraz kilka gatunków, które wyginęły już w warunkach naturalnych. Wśród ryb z Ameryki Południowej są bardzo rzadkie sumy, pielęgnice czy prapłaziec- ryba dwudyszna, której przodkowie dali początek dominacji czworonożnych zwierząt na suchym lądzie.

          

W Oceanice znalazł się też zbiornik z rybami z jeziora Malawi, a w nim 50 gatunków kolorowych ryb o różnych wzorach, a także akwarium z niezwykłymi rybami rafowymi. Jest akwarium z rybami z szelfu kontynentalnego, w którym pływa m.in. Rocha swoim kształtem przypominająca gitarę, żarłacze- czarnopłetwy i gruby, a także Ognica pstra o silnym jadzie powodującym ogromny ból po ukłuciu kolcem jadowym.

Wyjątkową atrakcją, zwłaszcza dla dzieci, jest niecka z tzw. akwarium dotykowym, w którym można samodzielnie nakarmić ryby.Dodatkowo na wszystkich, którzy chcieliby na własnej skórze poczuć, jak maleńkie rybki robią masaż i poprawiają krążenie, w Oceanice czekają rybki Garra Rufa, które za pomocą swoich przyssawek oczyszczają skórę i łaskocząc wykonują delikatny masaż.

Z myślą o dzieciach powstała Kraina Zabawy, czyli plac zabaw z wielkimi dmuchańcami i karuzelą. Wszystkie atrakcje zostały utrzymane w charakterze podwodnego świata. Są wielkie zjeżdżalnie, ruchomy statek, olbrzymie kule i kilka mniejszych dmuchanych obiektów dla najmłodszych dzieci.

Oprócz tego w specjalnym basenie można popływać kolorowymi łódeczkami, a na najwyższym występującym w Polsce 8-metrowym Eurobungee, skakać na wysokość nawet 11 metrów. Powstał tu też Park Linowy z dwiema trasami o różnym stopniu trudności, jedna dla dzieci do lat 7 oraz druga dla starszych.

W Kompleksie nie zabrakło też zwierząt. W Brzozowej Zagrodzie na dzieci czekają owieczki, świnki wietnamskie, króliki i pawie, do których można podejść, a nawet nakarmić.

Dla miłośników historii powstał Park Miniatur Świętokrzysko, w którym znalazło się 20 najsłynniejszych obiektów z całego województwa świętokrzyskiego. W skali 1:20 odtworzone zostały tam zamki, pałace, kościoły i zabytki techniczne. Pokazano je tak, jak wyglądały w latach swojej świetności. Zwiedzający będą mogli choć przez chwilę poczuć się jakby przenieśli się w czasie.

          

Na terenie Kompleksu znajduje się kilka punktów gastronomicznych. Dla amatorów domowych obiadów i polskiej kuchni powstało Bistro Co Nieco oferujące dania w formie bufetu. Goście szukający szybkich dań i przekąsek na ciepło i na zimno mogą ich spróbować w Grill Barze, a amatorzy słodkości, deserów i lodów znajdą coś dla siebie w Barze Mesa.

KONTAKT

Kompleks Świętokrzyska Polana

Chrusty, ul. Laskowa 95

26-050 Zagnańsk

Tel. 41 260-50-60
e-mail: info@swietokrzyskapolana.pl

www.swietokrzyskapolana.pl

 

 

Oferujemy

  • Zwiedzanie Oceaniki z przewodnikiem;
  • Zwiedzanie Parku Miniatur z e-przewodnikiem;
  • Zabawa w Krainie Zabawy;
  • Warsztaty przyrodnicze, historyczne i plastyczne;
  • Wycieczki szkolne, weekendy tematyczne i eventy dla całych rodzin;
  • Organizacja imprez urodzinowych, spotkań rodzinnych czy biznesowych i konferencji;
  • Odpoczynek na turnusie wypoczynkowym lub rehabilitacyjnym w ośrodku rehabilitacyjno-wypoczynkowym Polanica. Można tu zostać na dłużej, korzystając z nowocześnie urządzonych pokoi w domkach lub pokoi hotelowych w budynku głównym.

Wszystkie informacje oraz cennik dostępne są na stronie www.swietokrzyskapolana.pl