Recenzja aplikacji RabatyRodzinne na yourapps.info

 

Aplikacja ta to Rabaty Rodzinne, mobilna wersja serwisu internetowego o tej samej nazwie. Gromadzi ona oferty restauracji, hoteli i innych miejsc faktycznie wyposażonych w niezbędne udogodnienia dla rodzin z dzieckiem – począwszy od wysokich krzesełek w restauracji, aż po przewijaki, brodziki i inne sprzęty. Darmowy program od Mobicode jest dostępny na razie wyłącznie dla posiadaczy telefonów z Androidem, właściciele sprzętu z jabłuszkiem obecnie mogą się posiłkować jedynie zwykłą stroną internetową.

Już na pierwszy rzut oka widać, że twórcy naprawdę się przyłożyli. Od strony technicznej nie mam żadnych zastrzeżeń. Program jest wyjątkowo ładny, menu czytelne i wygodne, a wszystko działa sprawnie. Intuicyjność obsługi to kolejna zaleta aplikacji – wszystkie opcje są łatwo dostępne, więc można szybko zapoznać się z aktualnościami, sprawdzić, co piszczy na fanpage’u firmy i przesłać znajomym wiadomość o tym programie.

Zupełnie nieźle wygląda także sekcja poświęcona zniżkom. Po wejściu w zakładkę „Rabaty” pokazuje się szereg węższych kategorii: parki linowe, restauracje, hotele, gospodarstwa agroturystyczne i inne miejsca przyjazne rodzinom z dziećmi. Wystarczy wybrać dowolną z nich, aby sprawdzić, w jakich miejscach i jaki można uzyskać rabat. W opisie każdego ośrodka znajduje się nie tylko jego ogólna charakterystyka, na przykład liczba pokoi w hotelu, jego położenie i atrakcje dla gości, ale także szczegółowa lista udogodnień dla rodzin z dziećmi. Może to być toaleta z przewijakiem, specjalne łóżeczko, krzesełko lub menu dziecięce, opcja zamówienia niani, zestawu do monitorowania snu czy wypożyczenia wózka. Te istotne informacje pozwalają oczywiście o wiele sprawniej się spakować, a – przykładowo – miejsce w bagażniku zamiast na spacerówkę, którą można wypożyczyć na miejscu, przeznaczyć na zabawki czy rowerek.

Wszystko wygląda fantastycznie, ale niestety jest i parę braków. Cóż bowiem z tego, że aplikacja działa wyśmienicie, skoro pokazuje zaledwie kilka propozycji i to nie ze wszystkich kategorii? W porównaniu z zawartością strony internetowej jest to zaledwie ułamek oferty. Przykładowo, w aplikacji nie udało mi się znaleźć ani jednej zniżki w okolicach Warszawy, a na stronie jest ich kilka, jeśli nie kilkanaście. Pizzerie, sale zabaw, hotele… Co prawda nie wszystkie ze znalezionych na stronie obiektów proponują zniżki, ale i tak różnica w liczbie ofert w serwisie i w aplikacji jest znaczna. Być może jest to problem z synchronizacją, ale bawiłam się programem kilka dni i nie zauważyłam większych zmian w zawartości.

Aplikacja jest jednak stosunkowo nowa, więc można mieć nadzieję, że twórcy szybko wypełnią brakujące działy. Tym bardziej, że ofert skierowanych typowo dla rodzin z dziećmi przybywa powoli, a ich zgromadzenie w jednym miejscu na pewno znacznie ułatwi planowanie rodzinnej rozrywki. Tym, którzy już się zapalili do korzystania z programu musimy przypomnieć, że ze zniżek nie da się skorzystać ot tak sobie. Najpierw, o czym firma uprzedza z góry w opisie programu, należy kupić tak zwaną Rodzinną Kartę Rabatową i dopiero po jej okazaniu klient otrzymuje rabat. Cena karty nie jest wygórowana, gdyż kosztuje zaledwie 25 złotych rocznie, a zniżki w ośrodkach wynoszą średnio od 5 do 20%, więc zakup powinien zwrócić się już po jednym wyjeździe.

Zarówno idea, jak i wykonanie aplikacji Rabaty Rodzinne zasługują na pochwałę, a sam produkt jest bardzo perspektywiczny. Nie ma niemal żadnych błędów, korzysta się szybko, przyjemnie i wygodnie. Gdy tylko synchronizacja ofert z bogatą zawartością strony internetowej zostanie poprawiona, będzie to program niemal idealny. Niemal, gdyż wówczas na pewno przyda się jakaś wyszukiwarka lub przynajmniej sortowanie propozycji, a tych funkcji w aplikacji jeszcze nie ma.

Recenzja pochodzi ze strony: http://yourapps.info/

Data publikacji: 02-02-2014

Autor: Joanna Rojewska