Pałac Kotulińskich **** Czechowice-Dziedzice

Pałac Kotulińskich **** Czechowice-Dziedzice

„Pałac Kotulińskich” to XVIII-wieczny zespół pałacowo-parkowy usytuowany w dzielnicy Bażaniec w Czechowicach-Dziedzicach. Jest to zabytkowy obiekt w mieście, który dzięki staraniom firmy Polplast odzyskał dawną świetność i blask.

Dzisiaj w tym rokokowym Pałacu znajduje sie luksusowy hotel. Usytuowanie Pałacu w miejscu cichym i spokojnym, niedaleko rezerwatu przyrody, a zarazem szybki dostęp do trasy Cieszyn-Warszawa, stwarza Gościom dobre warunki zarówno do pracy, jak i wypoczynku.

Niezwykłe lipy, które kształtem swoich konarów przypominają kandelabry, można zobaczyć w ogrodzie Pałacu Kotulińskich. Kształt tym niezwykłym drzewom nadali ogrodnicy 200 lat temu. Od frontu rośnie 27 takich lip, przy ulicy kolejnych kilkanaście.

Technika cięcia lip w kandelabry pochodzi z XVIII wieku. Drzewa swym kształtem miały przypominać piekne świeczniki, tworząc unikatowe, niepowtarzalne aleje i nadajac parkom dystyngowany i szlachecki charakter. Lipy przy Pałacu Kotulińskich przetrwały w niezmienionej formie po dziś dzień, dzięki czemu mamy szansę podziwiać tą wyjątkową osobliwość przyrody odwiedzając pałacowy park.

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach w listopadzie 2011 zgłosił Lipy Kandelabrowe jako kandydata do miana Drzewo Roku 2012 w Polsce.

Amatorom aktywnego wypoczynku proponujemy jogging i przejażdżki rowerowe.

Do dyspozycji gości hotelowych są również dwie sauny oraz istnieje możliwość skorzystania z koloroterapii.

Z Rodzinną Kartą Rabatową 15% rabatu na noclegi w prawdziwym Pałacu!

ul. Zamkowa 2
43-502 Czechowice-Dziedzice

+48 32 494 49 60-62,
hotel@palackotulinskich.pl
www.palackotulinskich.pl

http://www.facebook.com/pages/Pa%C5%82ac-Kotuli%C5%84skich/140057329386923