Hotel Zimnik i Hotel Zimnik Luksus Natury

Hotel Zimnik i Hotel Zimnik Luksus Natury

Gmina Lipowa, w Kotlinie Żywieckiej, kusi przyrodą i otoczeniem lasów, które porastają pobliskie wzgórza. Niedaleko stąd do Szczyrku – 7 km i Żywca – 7 km. Pobyt w Hotel Zimnik 3* i Hotel Zimnik Luksus Natury 4* to możliwość komfortowego wypoczynku w atrakcyjnej okolicy we dwoje lub w rodzinnym gronie.

Pokoje 3* cechują przytulnie urządzone wnętrza. Do dyspozycji gości jest telewizor LCD, telefon i suszarka do włosów. Większość z nich posiada balkon. Pokoje 4* wyróżniają się przestronnością i nowoczesną aranżacją. Odprężenie po dniu pełnym wrażeń, zapewni zestaw wypoczynkowy. W pokojach Komfort goście znajdą, oprócz telewizora LCD i telefonów, chłodziarkę i suszarkę do włosów.

Dobre posiłki są kaloryczne, dlatego warto zadbać również o sylwetkę. Dobrą formą aktywnego wypoczynku jest ruch na świeżym powietrzu. W okolicy czekają liczne stoki narciarskie i szlaki górskie. Warto wypróbować kijki do nordic walkingu. Taki marsz zwiększa pobieranie tlenu i angażuje do pracy większą liczbę mięśni niż przy tradycyjnych spacerach.

W tym roku uruchomiono nowy wyciąg narciarski z myślą o wszystkich najmłodszych oraz początkujących narciarzach. Usytuowany jest zaledwie 100 m od hotelu i ma długość 150 m.

W zeszłym roku do dyspozycji Gości oddano plac zabaw dla dzieci, boiska do: siatkówki plażowej, trawiastej, piłki nożnej – gratis dla Gości Hotelowych, korty tenisowe – dla Gości hotelowych 20 % rabat.

Restauracja Smaków serwuje dania kuchni polskiej i międzynarodowej. Tutaj można zjeść zarówno golonkę, czy żurek, jak i małże św. Jakuba. Natomiast Pub „Piekiełko” jest miejscem, gdzie można odpocząć przy blasku iskier kominka, pijąc ulubiony napój.

Po aktywnym dniu relaks zagwarantują masaże oraz rytuały spa. Zabiegi odprężą mięśnie i zregenerują skórę. W ofercie SPA-Luksus Natury znajdzie się coś nie tylko dla pań, ale także dla panów, a nawet dla dzieci.

Przejdź do zakładki Warunki i Szczegóły aby dowiedzieć się więcej o ofercie

Lokalne atrakcje

Szlak Architektury Drewnianej – obejmuje zabytkowe obiekty i zespoły architektury drewnianej m.in. kościoły, pałacyki i chałupy.

Jaskinia Malinowska – jaskinia typu osuwiskowego pod szczytem góry Malinów (zwiedzanie możliwe tylko z przewodnikiem).

Muzeum Narciarstwa w Wiśle – bogata kolekcja sprzętu narciarskiego, w tym narty Adama Małysza, na których zdobył Mistrzostwo Polski.

Muzeum Browaru w Żywcu – można w nim poznać historię żywieckiego piwa i zobaczyć, jakie zmiany na przestrzeni wieków zaszły w technologii jego produkcji. Zwiedzający mogą też odbyć podróż w czasie i przysiąść na moment w galicyjskiej karczmie z zeszłego stulecia.

Szczyrk – miejscowość o charakterze turystyczno-wypoczynkowym, Sąsiednie gminy: Bielsko Biała, Brenna, Buczkowice, Lipowa, Wilkowice, Wisła Okoliczne szczyty to m.in. Skrzyczne, Malinowska Skała, Magura, Klimczok. W Szczyrku istnieje szereg stacji narciarskich, m.in: ośrodek Narciarski Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich na zboczach Skrzycznego, wyciąg Narciarski „Beskid” z dwoma wyciągami i dwiema trasami (czerwona – 788 m i niebieska – krótsza) oświetlonymi, ale nie naśnieżanymi, i wiele innych.

Kościół św. Bartłomieja Apostoła – Murowany kościół św. Bartłomieja Apostoła z 1896 roku. Ze starego drewnianego kościoła zachował się tryptyk przedstawiający Świętą Rodzinę (z XVI wieku).

HOTEL ZIMNIK LUKSUS NATURY ****
HOTEL ZIMNIK ***
34-324 LIPOWA, 990
GPS N 49 40 E 19 04`30

Recepcja / Rezerwacja Indywidualna:
tel.: 33 860 15 90
fax.: 33 860 15 99
mob.: +48 513 168 918
e-mail: recepcja@zimnik.com.pl