Experymentarium Łódź 10%

Experymentarium Łódź 10%

Interaktywne Centrum Nauki „Experymentarium” jest to nowoczesna i innowacyjna placówka edukacyjna, skierowana zarówno do dzieci jak i do młodzieży. Realizujemy liczne projekty mające na celu popularyzację nauki poprzez zabawę. Goszczą u nas wędrowne wystawy tematyczne z całego świata.

Wszystkie nasze ekspozycje zachęcają do interaktywnego odbioru, co sprawia, że zwiedzający jest mocno zaangażowany w poznawanie tematu wystawy.

 

Wystawa interaktywna „Experymentarium”

Nauka nie musi być trudna! Jest tylko jeden warunek!

DSC_0381

Zwiedzając wystawę Experymentarium należy wszystkiego dotknąć!

IMGP2637

Wystawa Experymentarium to interaktywne przedsięwzięcie, które w pasjonujący i zabawny sposób objaśnia często skomplikowane zagadnienia z różnych dziedzin nauki (magnetyzmu, elektryczności, dynamiki, optyki, mechaniki, akustyki i dźwięku, logiki, biologii czy chemii), które stają się proste i czytelne dla każdego, dzięki możliwości wypróbowania ich działania na specjalnych przyrządach oraz stanowiskach interaktywnych ( m.in. Nurek Kartezjusza, Młynek Crooksa, Człowiek bateria, Słup zagrożenia, Lewitująca piłka czy Głowa na tacy). Nasza wystawa łączy naukę z zabawą dzięki czemu nawet najnudniejsze zjawiska, procesy i teorie usłyszane na lekcjach okazują się mieć niejednokrotnie zaskakujące zastosowanie w codziennym życiu stając się dla eksperymentującego ” młodego naukowca” zrozumiałe i interesujące.

Jeszcze nigdy nauka nie była taka łatwa!

_D_9760

Dla najmłodszych zwiedzenie interaktywnej wystawy jest idealną lekcją pobudzającą kreatywność i ciekawość, zachęcającą do zadawania pytań i szukania na nie odpowiedzi. To zabawa i rozrywka edukacyjna, dzięki której mogą postawić pierwsze kroki w świecie nauki!

_D_9696

Centrum Nauki „Experymentarium” Manufaktura, Rynek, I piętro Łódź ul. Drewnowska 58

tel.:42 633 52 62

Poniedziałek – sobota 10.00 – 22.00

Niedziela 10:00 – 21:00