Europejskie Centrum Bajki Pacanów

Europejskie Centrum Bajki Pacanów

Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie jest instytucją kultury, której wszystkie działania skierowane są do dzieci, rodziców i osób pracujących z dziećmi.

Spotkania rodzinne:

Spotkania Rodzinne „Rodzina to Siła” to wspólne zabawy, rozgrywki i oczywiście konkursy, w których do wygrania atrakcyjne nagrody. A co w programie?

Zajęcia plastyczne-praca kreatywnym ołówkiem, mega obrazy i rodzinne portrety.

Zajęcia sportowe – rywalizacja to coś co dzieci lubią najbardziej i właśnie rywalizacji u nas nie zabrakie. Dzieci będą konkurowały z rodzicami, a rodzice z innymi rodzicami – ciekawe kto będzie szybszy w wyścigu w piankowej gąsienicy?

Zajęcia sprawnościowe – czy potrafisz wrzucić piłkę do kosza z odległości kilku metrów lub trafić piłką do…dziurawej ściany? Już 19 sierpnia się o tym przekonasz-musisz tylko przyjechać!

Gry planszowe małe i duże – podczas wspólnych rodzinnych rozgrywek przekonasz się m.in. czy potrafisz logicznie myśleć oraz czy masz dobry refleks.

I to jeszcze nie koniec. Dodatkowo będą:

– super bańki mydlane,
– salon kosmetyczny i fryzjerski – malowanie twarzy i włosów
– zabawa hustą Klanzy
– wielkie wędkowanie 

– dmuchańce i wiele innych

Całość poprowadzą krasnoludki, które wprowadzą nas w świat bajek i magii.

P.S. Obawiasz się czy Ty lub Twoje dziecko ma niepoprawną wymowę? To już nie problem – u nas będziesz miał okazję skonsultować się z logopedą.

Bilet 3zł/os
Bilet rodzinny 10zł (2os dorosłe+2dzieci)

Wystawa „Bajkowy Świat”:

Wystawa „Bajkowy Świat” to wyjątkowa ekspozycja stworzona specjalnie z myślą o dzieciach. Jest to podróż przez bajkowe krainy dziecięcej wyobraźni – zaskakująca, pełna dźwięków i barw. Ekspozycja łączy w sobie najnowsze zdobycze technik multimedialnych z tradycyjnymi i cennymi eksponatami muzealnymi. Jest jedną wielką interaktywną przygodą, w której pośrednikiem między światem bajki a rzeczywistością są przewodnicy – Dzwoneczek, Piotruś Pan czy Królewna Śnieżka.Dziecko, podróżując po ekspozycji, ma nie tylko zdobyć nowe informacje, ale także uczyć dialogu poprzez korzystanie z wyjątkowej, otaczającej ich rzeczywistości oraz współdziałanie z grupą, niezbędny warunek do przebyci bajkowej trasy. Wystawa przekazuje dzieciom pozytywne wartości, nie pozwalając mu pozostać biernym, a poprzez wzbogacenie wyobraźni – dodaje dziecku odwagi.

Kino Szkatułka:

KINO SZKATUŁKA- NAJLEPSZE POLSKIE ANIMACJE W KINIE EUROPEJSKIEGO CENTRUM BAJKI

– „Piotruś i Wilk”
Przepiękna opowieść oparta na baśni muzycznej Sergiusza Prokofiewa nagrodzona Oskarem w 2008r.

 

– „Przygody Błękitnego Rycerzyka”

 Ogrody:

 Wokół budynku Europejskiego Centrum Bajki znajduje się kompleks tematycznych ogrodów, w których można podziwiać różnorodność świata roślinnego. Przed wejściem do budynku został zaprojektowany ogród traw, w którym zgromadzono jedenaście gatunków traw wieloletnich, różniących się siłą wzrostu, pokrojem, barwą oraz terminem kwitnienia.

Biblioteka:

Biblioteka Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie to miejsce, które wprowadzi Was w czarodziejski klimat bajek i baśni.
Chcesz poznać koleżankę Harrego Pottera? Zobaczyć, co kryje brzuch mitycznego potwora? Jesteś ciekawy jak zakończyły się przygody Wampirka? A może pragniesz poznać baśnie z najskrytszych zakątków świata? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz właśnie u nas.

ul. Kornela Makuszyńskiego 1
28-133 Pacanów

+48 41 376 50 88
ecb@pacanow.eu
www.stolica-bajek.pl

http://www.facebook.com/pages/Europejskie-Centrum-Bajki-w-Pacanowie/157022071030696